Skinners Sukkakengät 2.0 Marine

49,90 

Skinners sukkakengät avantouintiin, polkujuoksuun, joogaan, retkeilyyn. Voidaan käyttää ulkona, juosta maastossa, pyöräillä, lautailla, toimistossa.

Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Osastot: , Avainsana tuotteelle Tuotemerkki:

Kuvaus

Skinners Sukkakengät 2.0 Marine

Skinners sukkakengät avantouintiin, polkujuoksuun, joogaan, retkeilyyn. Skinners Sukkakenkiä käytetään yksinään kenkien sijaan. 

  • Skinners sukkakengät ovat kuin sukat, mutta niiden pohja on pinnoitettu suojaavalla kaksikerroksisella polymeerilla.
  • Sukkakengät ovat kevyet, pari painaa vain 160 g
  • Voidaan käyttää ulkona, juosta maastossa, pyöräillä, lautailla, toimistossa jne.
  • Avantouimareiden suosimat kengät
  • Skinners-sukkakengät suojaavat uimarannalla kuumalta hiekalta, simpukoilta ym.
  • Paljasjalkasukat suojaavat jalkapohjat teräviltä kiviltä ja teräviltä esineiltä. Sopivat myös avantouimareille.
  • Skinners-sukkengän pohja on valmistettu ruotsalaisesta, flataattivapaasta kaksikerroksisesta polymeerista, jonka paksuus on jopa 2 mm.
  • Pohja kestää käyttöä useita satoja kilometrejä, riippuen maastosta. Pohja on pehmeä, eikä se naarmuta lattioita.
  • Pohjaosa on täysin vedenpitävä ja kumimainen rouhe antaa hyvän pidon liukkailla uimahallin laatoituksilla ja märkien kaltevien kallioiden päällä.
  • Skinners-sukkakengät voidaan pestä pesukoneessa.
  • Valmistusmateriaalit : 45% polyamidia, 32% puuvillaa, 20% polyesteriä, 3% elastaania
  • Valmistettu Euroopassa

Lisätiedot

Paino0,2 kg (kilogramma)
Valitse koko

40 – 41, 43 – 44

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Skinners Sukkakengät 2.0 Marine”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *